Жорий йил  Ёшлар иттифоқига 200 миллиард сўм ажратилди
Бу ҳақда Ўзбекистон Ёшлар Иттифоқининг масъул ходими Музаффар Акрамовнинг ХПК йиғилишида маълум қилинди.
Ишсизлик муаммоси Ўзбекистон ёшларни қийнаётган энг катта муаммодир. Ўзбекистонда таҳминан 700 000 ёш ишсиз ҳисобланади. Бу умумий Ўзбекистон ёшларининг 14, 9 фоизни ташкил этади.
"Ёшларга оид сиёсат билан фақат Ёшлар Иттифоқи ишламайди. Ҳаммамиз бирлашиб, бир ёқадан бош чиқарган ҳолда, ёшларимизни қўллаб-қувватлашимиз лозим".
Жорий йил 200 миллиард сўм маблағ Ёшлар Иттифоқига ажратилди. Уларнинг 100 миллиарди ёшлар уйларини қуришга йўналтирилган. Қолган маблағнинг катта миқдори Ёшлар Иттифоқининг тадбирларини ташкиллаштиришга йўналтирилмоқда.

200 миллиардов сумов выделено на расходы Союза молодежи
Об этом сообщил сегодня на заседании МПК Музаффар Акромов, начальник управления Союза Молодежи Узбекистана.
Сегодня, 21 ноября проходит очередная сессии Международного пресс-клуба в Международном пресс-центре ЦИК.
На мероприятии обсуждаются следующие вопросы изменения молодежной политика Узбекистана, проблемы с которыми сталкивается молодежь, а также вопрос объединения между собой парламента, партии и Союза молодёжи для предотвращения существующих проблем.
Как заявил на мероприятии Музаффар Акромов, начальник управления Союза Молодежи Узбекистана, в этом году было выделено 200 миллиардов на расходы Союза молодежи.
При этом он отметил, что "100 миллиардов направлены на строительство домов для молодых людей. Остальные средства направлены на организацию деятельности и мероприятий Союза".