GMнинг Таиланддаги заводи Ўзбекистонга Chevrolet Trailblazer автомобилларини юборди
GM Thailand компанияси Ўзбекистонга Chevrolet Trailblaze автомобилларини биринчи партиясини юборди. Ушбу “йўлтанламас”лар яқин ойларда сотувга чиқарилиши режалаштирилмоқда.
“Биз, Trailblazer автомобиллари Ўзбекистон каби йўл шароитлари кучли ва ишончли, шу билан бир қаторда ишончли машиналарни талаб қиладиган бозорда муваффақиятга эришади деб ўйлаймиз. Бундан ташқари, ушбу автомобиллар, GMнинг Ўзбекистон бозоридаги ҳукмронлик позициясини мустаҳкамлашга хизмат қилади,” - дейди GMнинг Жанубий Шарқий Осиё мамлакатлари бўйича президенти Гектор Вилярреал.
Унинг сўзларига кўра, 2018 йилда GMнинг “Ўрнатилган сифат даражаси 4” сертификатини олган GM Thailand компаниясидан ўзбекистонликлар жаҳон стандартларидаги автомобилларни олишади.
Ўзбекистонга ҳар йили 1000 дона Chevrolet Trailblaze автомобиллари етказиб берилиши кутилмоқда. Ушбу автомобилнинг Жанубий-Шарқий Осиё бозорларидаги нархи, комплектлар билан таъминланганига қараб 32 минг АҚШ долларидан бошланади.

GM Thailand отправила партию автомобилей Chevrolet Trailblazer в Узбекистан
Внедорожник Trailblazer поступит в продажу в Узбекистане в ближайшие месяцы, сообщается на сайте компании.
GM Thailand в конце октября отправила партию автомобилей Chevrolet Trailblazer в Узбекистан. Данная программа представит тысячи единиц дополнительного годового производства для завода GM в Таиланде, отмечается в сообщении компании.
«Мы надеемся, что Trailblazer преуспеет в Узбекистане, где различные дорожные условия требуют прочного и надежного, но в то же время удобного полноприводного внедорожника», — сказал Гектор Вильярреал, президент GM в Юго-Восточной Азии.
По его словам, присутствие Trailblazer поможет укрепить позиции Chevrolet как доминирующего лидера рынка в Узбекистане, одновременно предоставляя для GM Thailand еще один международный экспортный рынок.
Вильярреал добавил: «Мы гордимся нашими производственными мощностями мирового уровня в Таиланде и знаем, что Узбекистан получит автомобили мирового класса. В 2018 году как автомобильные, так и моторные заводы GM Thailand получили сертификацию GM «Встроенный уровень качества 4», что делает их одними из самых высококачественных производственных мощностей GM в мире».